Malkas apkure ir dabiskākais apkures veids. Malkai sadegot tā izdala tādu pašu daudzumu oglekļa dioksīda daudzumu kā kokam dabīgā veidā satrūdot.
Gandrīz puse no mājsaimniecībās izmantotās enerģijas tiek lietota apkurei. Ūdens uzsildīšanai tiek patērēta viena piektdaļa, un pārējā – mājas elektroiekārtām un apgaismojumam.
Malkas apkure ir lieliska alternatīva citiem apkures veidiem. Vētras, elektrības padeves pārrāvumi vai citi elektroenerģijas traucējumi neietekmē siltumu akumulējošo krāšņu darbību.
Jūs iegūsiet visaugstāko efektivitāti kurinot malku siltumu akumulējošā krāsnī. Tām ir izcila siltuma atdeve un augsta apkures efektivitāte. Un to saglabātais siltums tiek vienmērīgi izplatīts telpā ilgu laiku arī pēc tam, kad krāsns ir jau izkurējusies.
Kurināšanai piemērota malka
Kurināšanai tiek rekomendēta gadu veca malka. Pavasarī cirsta malka būs piemērota kurināšanai rudenī, bet vairāk kā gadu veca malka viennozīmīgi būs sausa.
Malka lieliski žūst, ja tai ir nodrošināta gaisa cirkulācija. Malkas grēdu vēlams kraut uz koka platformas, neļaujot tai saskarties ar zemi.